Історія школи.

Школа завжди була осередком культурного життя на селі. Перший учбовий заклад села - церковно-монастирське училище при Курязькому монастирі, яке було засновано в 1887 році.

/Files/images/history_school/history_school_001.jpg

Побудував його купець Огненко на свої кошти. При училищі була квартира вчителя, бібліотека, яка містила 150 екземплярів.

В 1912 році в ньому навчалось 65 чоловік. Ці відомості взяті з єпархіальної книги Архимадрита Афанасія.

Коли монастир було закрито, училище стало церковно-приходською школою, де навчалися діти селян та ремісників із сіл: Подвірки, Куряжанка, Надточиї. В школі працював один вчитель з трьома класами в одну зміну.

/Files/images/history_school/history_school_002.jpg

Першим директором цій школи стала Таращанська Ольга Петрівна, яка прибула в село після закінчення гімназії. Вона ходила по дворах, збираючи дітей до школи, проводячи агітаційну роботу.

/Files/images/history_school/history_school_003.jpg

Її помічницею стала Петренко Олександра Трохимівна. Після революції школа стала називатися: «Земська», а пізніше - Подвірська початкова школа.

Під час фашистської окупації Петренко Олександра Трохимівна добилась відкриття школи. Завдяки їй навчання продовжувалося. В 1945 році її перевели на роботу до Солоницівської середньої школи.

Школа завжди починалася з вчителів. В Подвірській початковій школі працювали (і по черзі були її директорами):
1. Чала Марія Іванівна
2. Свірьова Олена Василівна
3. Ткач Поліна Митрофанівна
4. Мірошниченко Ольга Йосипівна

В старій школі було три класи та канцелярська. Біля школи великий двір, де проходили лінійки. Дзвоник був ручний, в класах стояли груби для пічного опалення приміщення.

/Files/images/history_school/history_school_004.jpg

В 50-60 роках Подвірська початкова школа була найбільшою серед початкових шкіл в районі за кількістю учнів. В школі щорічно навчалось 100-150 чоловік.

/Files/images/history_school/history_school_006.jpg /Files/images/history_school/history_school_007.jpg /Files/images/history_school/history_school_008.jpg /Files/images/history_school/history_school_005.jpg

А ось ви можете побачити шкільне приладдя того часу. Писали тоді дерев'яними ручками з пером. Чорнильниці носили в полотняних сумках, які називалися невиливайки. Замість портфелів були також полотняні сумки. Писати іншими ручками не дозволялось, бо в той час каліграфії приділяли велику увагу.

/Files/images/history_school/history_school_009.jpg /Files/images/history_school/history_school_010.jpg

Після закінчення Подвірської початкової школи навчання продовжували в Солоницівській середній школі. Навіть годувати дітей возили в цю школу.

І ось в 1974 році була збудована нова школа - Подвірська восьмирічна.

Виконавчий комітет Дергачівської районної рада депутатів прнйняв рішення № 54 від 21 січня 1971 року про будівництво Подвірської 8-річної школи на 320 учнівських місць. У 1974 році в школі працювало 20 педагогів, навчалося 200 дітей. На момент відкриття школи було 2 перших класи, а класоводами були Ткач П. М. та Мірошниченко О. І..

/Files/images/history_school/history_school_011.jpg /Files/images/history_school/history_school_012.jpg

1975 - відкриття 9 класу.

1976 - відкриття 10 класу, присвоєння статусу середньої загальноосвітньої.

1974-1993 - мала профорієнтацію на сільське господарство.

З перших днів в школі працювали: Пономаренко Клавдія Степанівна, Пономаренко Віктор Миколайович, Сапронова Олександра Григорівна, Ровенська Валентина Григорівна, Скринник Надія Миколаївна і Анатолій Григорович, Торба Лариса Іванівна, Старшинська Надія Володимирівна та Козолуп Тамара Іванівна.

Очолив перший педколектив Поляков Валентин Дмитрович. Через два роки став Яцупенко Віктор Миколайович.

/Files/images/history_school/history_school_014.jpg/Files/images/history_school/history_school_013.jpg

Школа змінюється, учні висаджують дерева на шкільному подвір'ї. Поновлюється і педколектив. Приходять до школи і молоденькі вчительки: Глущенко Тамара Олександрівна, Резнікова Світлана Анатоліївна, Власова Зоя Анатоліївна, Пугач Тамара Федорівна, Марченко Алла Петрівйа. Пізніше - Ляпун Наталія Григорівна, Бреславець Віра Іванівна, Роговенко Олена Петрівна, Куліш Ганна Миколаївна.

/Files/images/history_school/history_school_015.jpg /Files/images/history_school/history_school_016.jpg

З 1978 року школу очолює Солоницька Віра Федорівна. А завучем стає Ходак Катерина Іванівна, а з 1981 року - Резнікова Світлана Анатоліївна.

1990-1993 - відкриті профільні класи, починаючи з восьмого класу (Хіміко-біологічний - вчитель Пономаренко КС, Пугач ТФ., та фізико-математичннй Власова 3. А., Стаскевнч Ю. М.)

1991 - відкриття класів з українською мовою навчання. Перший випуск 11 класників.

1993 - створено учнівське самоврядування в школі.

З 1994 року школу очолює Резнікова Світлана Анатоліївна, завуч школи -Власова Зоя Анатоліївна.

/Files/images/history_school/history_school_017.jpg /Files/images/history_school/history_school_018.jpg

1995 - започаткована традиція вечір-зустрічі випускників “Різдвяні зустрічі”.

/Files/images/history_school/history_school_032.jpg /Files/images/history_school/history_school_033.jpg /Files/images/history_school/history_school_034.jpg

1996 - впровадження методики модульного навчання.

1997 - поглиблене вивчення французької мови з 1 класу та утворення дитячої організації “Барвінчата”.

1997, 1999, 2001 - школа переможець районного конкурсу "Школа року".

/Files/images/history_school/history_school_027.jpg

1998 - прийнято статут дитячої організації Барвінчата II в конкурсі "Інтелектуальні ігри", ІІІ місце у виставці-ярмарку “З любов'ю до рідної Дергачівщини”.

/Files/images/history_school/history_school_037.jpg /Files/images/history_school/history_school_038.jpg

1999 – школа відсвяткувала свій 25 річний ювілей.

/Files/images/history_school/history_school_036.jpg

1999 - лауреати конкурсу “Золоті перлини”, щорічно - призери ярмарку педагогічних ідей.

2000 - Щоб вижити в ті важкі роки і зберегти дитячий садок, був створений навчально-виховний комплекс ЗОШ 1-3 ступенів школа - дошкільний заклад; почали навчання першокласники 6-річки.

/Files/images/history_school/history_school_026.jpg

2001 - участь у районному конкурсі “Учитель року” Стаскевнч Ю.М. - переможець; придбано комп'ютерний клас; приїзд губернатора Харківської області Кушнарьова Є.П..

2002 - відвідини НВК головою Дергачівського фонду соціального розвитку Бондуркою О.О..

Працюютъ в школі і наші випускники: Тимошенко Тетяна Іванівна - заступник директора з виховної роботи, вчитель української мови та літератури, Понижай Валентина Михайлівна - вчитель початкових класів, Грєдасова Ірина Миколаївка - вчитель іноземних мов, Циганко Дмитро Олександрович - вчитель футболу, Калініченко Ольга Євгенівна - вчитель географії, Сосюрко Юлія Павлівна – психолог.

/Files/images/history_school/history_school_019.jpg /Files/images/history_school/history_school_020.jpg /Files/images/history_school/history_school_021.jpg /Files/images/history_school/history_school_022.jpg /Files/images/history_school/history_school_023.jpg /Files/images/history_school/history_school_024.jpg /Files/images/history_school/history_school_025.jpg

З 2005 року - Подвірський НВК - неодноразовий призер конкурсу школа року в районі.

2007-2008 – вчителі української та зарубіжної літератури беруть участь в обласному експерименті “Впровадження технології особистісно орієнтованого навчання”.

Наші відмінники

/Files/images/history_school/history_school_028.jpg /Files/images/history_school/history_school_029.jpg /Files/images/history_school/history_school_030.jpg

Наші випускники різних років навчання

/Files/images/history_school/history_school_039.jpg /Files/images/history_school/history_school_040.jpg /Files/images/history_school/history_school_041.jpg /Files/images/history_school/history_school_042.jpg /Files/images/history_school/history_school_043.jpg /Files/images/history_school/history_school_044.jpg /Files/images/history_school/history_school_045.jpg /Files/images/history_school/history_school_046.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1526

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.